Olejové radiátory | Vytápění lavic v Kostele
335
page-template-default,page,page-id-335,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Ve starých budovách, jako jsou například kostely, není většinou žádné vytápění.
V takových velkých prostorách, kde jsou často (hlavně v zimě) nízké teploty, doporučujeme cílené vyhřívání na místech, kde se nacházejí návštěvníci nejčastěji, tj. lavic.

 

pohledu získání tepelného komfortu při sezení v kostelní lavici se – vytápění prostorů lavic olejovými radiátory jeví jako jedna z nejúčinnějších forem.
Olejový elektrický radiátor je umístěn pod kostelní lavicí.
Nejúčinnější část sálání je na ploše radiátoru.
Radiátor je nakloněný pod úhlem cca 45 stupňů, část tepla z vrchní desky v poměru cca 50% sálá na spodek lavice tj. sedací část, kterou tím zahřívá. V závislosti na provedení lavice může ohřívat i část pro opěru. Zbývajících cca 50% tepla z vrchní desky je sáláno do mezilavicového prostoru lavice, umístěné za popisovanou lavicí, čímž jsou sedícím ohřívána spodní část těla.
Teplo ze spodní vyzařovací desky radiátoru je vyzařováno směrem k zemi, kterou z části zahřívá a část se odráží podle zákona dopadu a odrazu. Teplo ať už odražené resp. sálané z ohřáté země podle fyzikálního zákona stoupá směrem vzhůru, kde je v součtu kumulované s teplem vyzařovaného vrchní částí radiátoru (výjimku tvoří první lavice, kde směrem nahoru stoupá jen teplo sálané a odražené od země).